Sziasztok! A mai bejegyzésben megosztok Veletek néhány olyan babás terméket, amiket mi nagyon szerettünk régen, és bárcsak sokkal hamarabb felfedeztem volna őket, mert utólag belegondolva sok bosszúságtól megkíméltem volna magam, és még spóroltam is volna, ha elsőre ezeket választom. Lesz mindegyikhez egy kis történet is, hogy én hogyan, mikor ismerkedtem meg az adott termékkel, és miért lett a közös kedvencünk a gyerekekkel.
Babaúszásra járni jó móka!
Mikor az első gyermekem fél éves lett kipróbáltuk a babaúszást, ami elsőre elég nagy kihívásnak látszott, és hát mit tagadjam, az is volt! Egy kisbabát adott időre "összecsomagolni" nem épp könnyű kihívás, hiszen az úszás órák mindig egy adott napon, adott időben voltak, és hát ezt hozzá kellett igazítani a napi rutinhoz. Ami az úszás helyszínének kiválasztásakor fontos szempont voltn nálunk az a szolgáltató hírneve, hogy mi a vélemény az oktatókról, a helyszínről, hiszen például egy hűvösebb medencébe (vagy éppen egy agyon klórozottba) nem szívesen megy bele egy felnőtt sem. Aztán az is szempont volt, hogy helyileg hol van, mert egy hosszabb utat bevallom nem akartunk megtenni a cél érdekében, és az idő azt igazolta egyébként hogy jól gondoltuk, mert az odafele utat bizony rosszul viselte a lányunk (amúgy minden utat rosszul viselt, legyen az babakocsi, autó vagy hordozó, ő bizony mindig sírt) de legalább visszafelé aludt mint a bunda, ami egyáltalán nem volt jellemző rá amúgy, hogy nap közben aludna bármennyit is. Szerencsére a babaúszás nem az a sport amihez sok felszerelés kellene, elegendő az úszópelenka a babára, meg egy puha törölköző. Persze pelenkából kezdteben az eldobhatós, egyszer használatos darabokat vettem meg, mert hát ez volt karnyújtásnyira a drogériák polcain, de Ti ne tegyétek ezt, mert van ennél sokkal de sokkal jobb alternatíva is! A textilből készült úszópelenka dupla rétegű abszolút megbízhatóan szivárgásmentes darab, amit kimosva újra lehet használni. Ezzel - bár elsőre kicsit nagyobb pénzbeli befektetés - de rengeteget lehet spórolni, és nem mellesleg sokkal kevesebb szemetet termelünk, így a környezetünk is jól jár. De, talán ami még ezeknél is fontosabb, hogy sokkal könnyebb feladni a gyerekre, mert nagyon puha a gumírozásuk, és vannak olyan darabok is, amiknek külön húzózsinór van beépítve a derék és comb részhez, amivel szabályozhatjuk a pelenka szorosságát. Praktikus okokból kettőt vásároltam, hogy lehessen cserélni, ha esetleg "nagyobb" dolog történne benne, és mindkettőt tökéletes állapotban tettem el a kistesónak, majd pedig szintén tökéletes állapotban adtam el őket mikor kinőttük. Nagyon jó befektetésnek bizonyultak! (és a két gyerek alatt soha semmi probléma nem volt velük).
A cumi vajon ördögtől való?
Bizony, még mindig vagy már megint itt tartunk, hogy vannak akik mélységesen elítélik azokat, akik bármilyen formában is cumit adnak a gyermekük szájába. Én azon az állásponton vagyok, hogy bizony van amikor kell, és mindenki el tudja dönteni magának, hogy milyen "kockázatot" vállal be a cumival. Hogy majd cumizavaros lesz, rászokik, állandóan a szájában fog lógni valamilyen cumi, majd az ujját is szopni fogja utána, stb. Igen, van akinél ezek előfordulnak, de nem mindenkinél! Nekem a nagyobbik lányom tápszeres pótlást kapott, bizony ez is gyakori a gyermekek körében, hogy egy anyának muszáj adnia, és bár léteznek "szoptatásbarát" megoldások is erre, mikor éhes a gyerek, és gyötröd magad emiatt, akkor bizony sokaknak - így nekem is - az volt az elsődleges szempont, hogy biztonságban meg tudjam etetni a babámat. Mivel minden baba más, és minden anya is más, ezért azt javaslom, mindenki a saját érzése után menjen, és cselekedjen úgy, ahogy szerinte a legjobb. Nálunk amúgy semmilyen szinten nem állt be a cumizavar, ugyan úgy tudtam szoptatni is a cumisüvegezés mellett, sőt, eléggé megszenvedtük mire megtaláltuk az ideális cumi formát, amit szívesen elfogad és még normálisan is tud belőle enni, ja és nem szivárog! Nálunk az abszolút kedvenc az a cumisüveg lett, amin az a modern "etetőcumi" van. Legalábbis akkoriban még ez újdonságnak számított, ma már szinte minden gyártónál található ez a forma, tudjátok, ami az a lapos féle, és legkevésbé sem hasonlít az anyamell formájára. Ezért is lepődtem meg, hogy mennyire bejött neki, ha jól emlékszem 6 hónapos korban próbáltuk ki, ezek már ilyen itatópohár jellegűek, mindenképpen nézzétek meg a gyártó ajánlását, hány hónapos kortól használható, és ha már elég nagy hozzá a babád, akkor bátran adj ennek a formának egy esélyt, mert ez később megkönnyíti majd a pohárra való szoktatást is!
Pelenkázni, de hogyan?
A pelenkázás kérdését bizony senki nem tudja kikerülni, akinek babája születik, lehet hogy éppen ezért van ekörül is akkora egyet nem értés, hogy ki, mikor és milyen pelenkát használjon. Bevallom őszintén, én nem próbáltam ki a mosizást, így elég tetemes mennyiségű pelenka fogyott nálunk, és utólag bizony bánom, hogy még csak esélyt sem adtam a dolognak. Tehát az első tanácsom az lenne, ha érzel magadban egy kis nyitottságot a téma iránt, akkor vágj bele, próbáld ki, olvass utána, ma már rengeteg féle mosható pelus közül lehet válogatni, biztosan fogsz találni szimpatikusat. De van egy másik nagyon hasznos kis találmány, ami megkönnyíti ezt sokszor elég nehéz hadműveletet (minél nagyobb a baba, annál nehezebb tisztába tenni, csak szólok...). A nagyméretű, mintás pelenkázó alátét sok helyzetet megmentett nálunk, több fronton is segítette a munkámat. Egyrészt nagy mérete miatt a fázós babákat be lehet vele takargatni, másrészt a babák nagyon szeretik a mintás dolgokat nézegetni, és később rágcsálni, ezért pár pillanatra nagyon jól leköthető vele a figyelmük. Köthető a sarkára rágókat, vagy valamilyen csörgős játék, így extra kihívást jelent majd a gyerkőcnek, hogy hogyan lehetne ezt a két dolgot szétbontani. Ma már ezekből az alátétekből is rengeteg fajta van, ami ami mosható, van ami extra puha és vastag is a pelenkázási balesetek elkerülése végett, megéri több fajtát kipróbálni hogy meglegyen az igazi. Azért praktikus egy ilyen a mamatáskába, mert ezzel bárhol tisztába lehet tenni a babát, legyen az otthon a kanapé, vagy a parkban egy pad, védi a baba érzékeny bőrét a szennyeződésektől, kényelmesebbé teszi számára az adott felületet, és mint fentebb írtam, be lehet vele takarni és még szórakoztatja is pelusozás közben.
* A bejegyzés a Notino-val együttműködésben készült.
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése