2023. augusztus 14., hétfő

Azonnali segítség napégésre! - ajánló!

 

Sziasztok! Még javában tart a nyár, ne írjuk le az utolsó hetekben sem, sőt, sokan most térnek haza a jól megérdemelt nyaralásukról, így a napégés témája továbbra is aktuális. Én magam nagyon igyekszem minden szezonban elkerülni, de sajnos valamilyen szinten minden szezonban érinti a családunkat is ez a téma. Amikor ezt mondom sokan a legrosszabbra gondolnak, hogy direkt égetem magam órákig a napon mindenféle fényvédelem nélkül, pedig ez nem igaz, sajnos néha a legnagyobb óvatosság ellenére is megtörténik a gond. Az nem mindegy azonban, hogy ez a gond milyen mértékű, és hogy milyen kezelést alkalmazunk rá azonnal. A mai bejegyzésben ehhez kapcsolódóan osztom meg a tippjeim, amik nekem (nálunk) beváltak.



Mikor fordul elő a napégés?

Mint írtam, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, nem kell magunkat órákig a napon süttetni ahhoz, hogy a bőrünk megégjen. Sajnos ehhez sokkal kevesebb is elég manapság. Elsőként fontos tisztázni, hogy a bőrtípusnak itt is nagy szerepe van, nem mindegy, hogy a bőrünk gyorsan barnul, vagy tiszta hó fehér és inkább rögtön vörösen ég. Én az utóbbi kategóriába tartozom, fehér a bőröm, nem igazán barnul le, sok az anyajegyem is, így fokozottan oda kell rá figyelnem. Amit egyébként meg is teszek, néha mégis becsúszik egy kis baki. Nálam az alábbi helyzetek okoznak gondot a jó idő beköszöntével, amik elég hétköznapiak, mégis veszélyt hordoznak magukkal!

1. Kertészkedés: ez már tavasztól aktuális nálunk, amikor azt hinné az ember, hogy még "nincs ereje a napnak". Pedig van, és már délelőtt is oda kell figyelni a fényvédelemre, hiszen már olyankor is tud égetni, illetve nem árt fokozatosan a naphoz szoktatni a bőrt. Ugyan ilyen ilyen tevékenység nálam még a játszóterezés (ami a gyerekeket is érinti) illetve a piacozás is. Tudjátok, amikor csak úgy elindul az ember mert kellemes az idő, aztán hamar megvan a baj.

2. Strandolás - újrakenés: na ez egy nagyon utálatos dolog, mikor az ember a strandon van, és bizony nem feledkezhet meg a fényvédő rendszeres használatáról, nem elég a reggel felkent mennyiség. Ez különösen akkor "fáj", amikor már jó homokos is a bőr, ráadásul a strand másik felében táboroztunk le, és vissza kellene menni a krémért.... Muszáj erőt venni magamon ilyenkor, és cselekedni, van hogy egyedül sétálok vissza a cuccért, és viszem vissza a család után, hogy igenis fürdés után mindig újra kell kenni még a legjobb minőségű terméket is. És ha már minőség! Tényleg nem árt figyelni, idén sajnos jártunk pórul emiatt, elfogyott a jól bevált termék és amit helyette vettem sajnos nem volt elég hatékony a legnagyobb odafigyelés ellenére sem, így idén nálunk ez okozott némi kellemetlenséget.

3. Autózás: nem tudom ki tapasztalta már, de az üvegen keresztül is brutálisan tud égetni a nap. Az üveg talán még fel is erősíti, vagy csak én vagyok rá ennyire érzékeny, nem tudom, de az utóbbi években be szoktam magam takarni egy vékony kendővel azokon a részeken, ahol érzem hogy éget. Volt már belőle érezhető problémám is, a combom felső részét lekapta rendesen, azóta erre nagyon odafigyelek. Tudom, lehet klímát is használni, de ez nem védi meg a bőröm, maximum nem érzem annyira hogy baj van, és majd csak este ér a meglepetés, hogy nem tudom mitől keletkeztek a vörös foltok a testemen. Nem árt erre is odafigyelni, főleg gyerekek esetében, mert nagyon alattomosan tud az autóban támadni a nap.


Mi tegyünk ha már megvan a baj?

Jól jön ha van nálunk napozás utáni krém. Mindig! Akkor is ha konkrétan nem szenvedtünk napégést. Ezek a krémek hűsítik a bőrt, feltöltik nedvességgel, amit aztán jó ideig magában is tud tartani. Ezeknek az összetevői között számos hasznos ásványi anyag szerepel, az én kedvencem a hyaluron sav, ami megköti a bőr nedvességtartalmát, így sokkal hidratáltabb és egészségesebb lesz. Ennek köszönhetően ellenállóbb a nap káros sugaraival szemben is! Én ezeket a krémeket testápólóként használom a teljes bőrfelületre, tehát nem csak a kritikus váll, dekoltázs, arc részre, hanem a lábaimra és a karjaimra is, nagyon beváltak megelőzésként is!


A másik ilyen csoda összetevő a panthenol, ami a B5 provitaminja, rengeteg kozmetikai termékben használják hidratálóként és sebgyógyító hatása is közismert. Nem csoda hát, hogy előszeretettel használjuk a napégés kezelésére is. Számtalan verzióban kapható már, tehát nem csak a régi csodaszer létezik a konyhai balesetekre. Van már gél, hab és spray formátumban is, ráadásul olyan szuper összetevővel kombinálva, mint a fentebb említett hyaluronsav. Vannak belőle olcsóbb és drágább darabok is, így biztosan mindenki megtalálja a kedvére valót. 







Te milyen terméket használsz napégésre?

Anett


*a bejegyzés a Notino webáruházzal együttműködésben készült.

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése

 

Beautycrumbs Copyright © 2011 -- Template created by Beautycrumbs -- Powered by Blogger